Cycling » Invitationer/Arrangementer » Arkiv » År 2012 » Blåvandshuk rundt

Blåvandshuk rundt 2012


Blåvandshuk rundt blev kørt den 12. august i noget der ligner perfekt cykelvejr.

Der var en smule vind - men den var vi mange om at dele.

Længere nede findes resultatlisten og det var igen Uffe der var den hurtigste af mændene med et gennemsnit på 37,2.

Solveig gjorde sig stærkt bemærket som løbets 3. hurtigste kvinde på den lange distance - godt kørt af all TC piger.

Næste år gør vi os forhåbninger om mindst 3 ting til Blåvandshuk rundt.

1. Der skal dobbelt så mange med fra TC - i år var vi 12 - næste år skal vi være... regn selv

2. Vi har forhåbentligt fået vores tøj så vi kan finde hinanden bedre (det fik formanden mange kommentarer omkring)

3. Civilforsvar og politi er tilbage så vi ikke skal holde for lyskryds og køre på smalle cykelstier

Billeder følger når vi får fundet / fat i nogle :-)

Placering Startnr Navn Klub/hold Køretid Gn. snit
1 30 Jesper Fjord McCarney "Maersk holdet"  2:57:12 38,9 km/t
2 902 Jørgen Christensen Team Sani stål-mere en du tror  2:57:16 38,9 km/t
3 245 Leif Hornbak Varde Cykelklub  2:57:20 38,9 km/t
4 252 Morten Smedegaard EHM  2:57:23 38,8 km/t
5 203 Thomas Theilgaard Sørensen Tarp Cykel Motion  2:57:29 38,8 km/t
6 205 Søren Lauridsen Varde Cykel Klub  2:57:31 38,8 km/t
7 13 Henrik Dalgas   2:57:34 38,8 km/t
8 178 Bent Pedersen Ølgod Cykelmotion  2:57:38 38,8 km/t
9 263 Jorgen Troelsgaard Multiatleterne/Parkvej C.S  2:57:43 38,8 km/t
10 20 Johan Brøndsted Varde Kommune  2:57:47 38,8 km/t
11 62 Tim Raagaard   2:57:48 38,8 km/t
12 2 Per Mørkeberg Varde Cykelklub  2:57:50 38,8 km/t
13 210 Kim Jørgensen Varde Cykelklub  2:57:51 38,7 km/t
14 67 Jesper Horner Varde Cykelklub  2:57:53 38,7 km/t
15 19 Anders Sommerfeldt Nedbo   2:57:56 38,7 km/t
16 233 Flemming Jensen   2:57:57 38,7 km/t
17 243 morten plougstrup parkvej  2:58:01 38,7 km/t
18 138 Herbert Ohlendorf RSC Wunstorf  2:58:02 38,7 km/t
19 249 Lars Møller   2:58:03 38,7 km/t
20 908 Frank Livel TCM  2:58:05 38,7 km/t
21 100 Lars Sørensen   2:58:08 38,7 km/t
22 258 Jakob Knudsen Multiatleterne  2:58:09 38,7 km/t
23 31 Per Lorenzen "Maersk holdet"  2:58:12 38,7 km/t
24 4 KRISTIAN BONDE VARDE CYKELKLUB  2:58:15 38,7 km/t
25 95 Carsten Føns   2:58:18 38,6 km/t
26 260 Jean Møller Multiatleterne  2:58:24 38,6 km/t
27 268 Peter Clausen Varde cykelklub  2:58:28 38,6 km/t
28 250 Henrik Nielsen Varde Cykelklub  2:58:30 38,6 km/t
29 298 Torben Højgaard Varde cykelklub  2:58:33 38,6 km/t
30 213 Nikolaj Madsen Team ESVAGT  2:58:50 38,5 km/t
31 290 Søren Ødegaard   2:58:54 38,5 km/t
32 8 klaus thygesen   2:59:08 38,5 km/t
33 14 Uffe Hvid Olesen VCK  3:05:19 37,2 km/t
34 156 Torben Antonsen Varde Kommune  3:06:03 37 km/t
35 78 Henrik Rasmussen Team Skjern Bank Bramming  3:06:06 37 km/t
36 179 Alex Hansen Ølgod Cykelmotion  3:06:09 37 km/t
37 202 Hans Benedikt Hansen Varde Cykelklub  3:06:13 37 km/t
38 208 Carsten Hansen   3:06:17 37 km/t
39 125 René G. Vahlberg Grindsted Cykel Motion  3:06:17 37 km/t
40 204 Jesper Moltke Sørensen Tjæreborg Cycling  3:06:19 37 km/t
41 119 Pauli Magnussen "Cykel for sagen"  3:06:22 37 km/t
42 174 Ole Klausen Ølgod Cykelmotion  3:06:23 37 km/t
43 11 Jan Brix Varde Cykelklub  3:06:25 37 km/t
44 216 Tonnes Uhd Jepsen   3:06:26 37 km/t
45 120 Søren Hedegård Andersen Skonager Cykelklub  3:06:30 36,9 km/t
46 903 Dennis Brorsen   3:06:32 36,9 km/t
47 220 Bjarne Stage Fibervisions motion  3:06:32 36,9 km/t
48 291 Ole Lindberg   3:06:38 36,9 km/t
49 155 Hans P Hansen Fibervisions motion  3:06:42 36,9 km/t
50 21 Hardy Runge Nielsen Varde Cykelklub  3:06:46 36,9 km/t
51 60 Lars Rosenbek Severinsen Varde Cykelklub   3:06:47 36,9 km/t
52 22 Brian Jessing Tjæreborg Cycling  3:06:48 36,9 km/t
53 35 Lars Bülow Andrup Cykel Ring  3:06:51 36,9 km/t
54 206 Peter Thomsen Tjæreborg Cyckling  3:06:53 36,9 km/t
55 209 Ole Eriksen OCT  3:06:54 36,9 km/t
56 292 Klaus Sørensen ECM  3:06:56 36,9 km/t
57 181 Mike Christoffersen Ølgod Cykelmotion  3:07:00 36,8 km/t
58 118 Søren Laulund "Cykel for sagen"  3:07:00 36,8 km/t
59 10 Kurt Poulsen Cykel Clubben Hjørring (CCH)  3:07:02 36,8 km/t
60 71 Torben Mathiesen OCT  3:07:03 36,8 km/t
61 160 Alan Junker Tjæreborg Cycling  3:07:07 36,8 km/t
62 127 Jesper Lauridsen OCT  3:07:11 36,8 km/t
63 230 johnny overgaard Team Nogen Lunde  3:07:16 36,8 km/t
64 28 Poul Brunsgaard "Maersk holdet"  3:07:16 36,8 km/t
65 3 Henrik Østergaard Pedersen   3:07:20 36,8 km/t
66 177 Allan Møller Ølgod Cykelmotion  3:08:15 36,6 km/t
67 201 Steen Schøler Pedersen Ølgod Cykelmotion  3:08:20 36,6 km/t
68 89 Brian Riis Tjæreborg cycling  3:08:26 36,6 km/t
69 183 Kristian Bjerge Ølgod Cykelmotion  3:08:31 36,6 km/t
70 182 Erling Andersen Ølgod Cykelmotion  3:08:43 36,5 km/t
71 176 Brian Hansen Ølgod Cykelmotion  3:08:47 36,5 km/t
72 36 Erling Friis Andrup Cykel Ring  3:08:50 36,5 km/t
73 77 John Nicolaisen Team Skjern Bank Bramming  3:08:53 36,5 km/t
74 140 Gert Pedersen Team Lydum  3:08:57 36,5 km/t
75 232 bent andreassen   3:09:14 36,4 km/t
76 5 jesper kallehauge multiatleterne  3:10:13 36,2 km/t
77 124 Peter K. Hansen Grindsted Cykel Motion  3:11:21 36 km/t
78 122 Keld B. Rasmussen Grindsted Cykel Motion  3:11:26 36 km/t
79 41 Torben Ipsen Bruun "Maersk holdet"  3:11:34 36 km/t
80 43 Christian Husum Frederiksen "Maersk holdet"  3:11:35 36 km/t
81 37 Niels Koed Hansen "Maersk holdet"  3:11:40 36 km/t
82 144 Morten Korsgaard Team Post Danmark  3:12:43 35,8 km/t
83 134 Peer Jensen SE Tour  3:12:47 35,7 km/t
84 69 Ole Kristensen Varde Cykelklub  3:12:57 35,7 km/t
85 257 Sune Pagaard Nielsen Vestas Towers  3:13:04 35,7 km/t
86 143 Henrik Sørensen "For sagen"  3:13:07 35,7 km/t
87 239 Pauli Holm Christensen   3:13:18 35,6 km/t
88 278 Mogens Ryom Kill The Kilometors  3:13:20 35,6 km/t
89 285 Kasper Svensson Jernvedlund cykelklub  3:13:24 35,6 km/t
90 289 Henrik Poulsen Jernved cykelklub  3:13:27 35,6 km/t
91 240 Claus Snitgaard   3:13:31 35,6 km/t
92 238 Lars Bluhme Multiatleterne  3:13:36 35,6 km/t
93 154 Lars Nielsen SE Touren  3:13:45 35,6 km/t
94 113 Kirsten Bak Hansen "Cykel for sagen"  3:13:47 35,6 km/t
95 148 Asger Lyhne   3:14:47 35,4 km/t
96 46 Hans Jørn Christensen Varde Cykelklub  3:14:50 35,4 km/t
97 72 Michael Jensen Varde Cykelklub  3:14:54 35,4 km/t
98 211 Jens Pedersen Team Lydum  3:15:01 35,3 km/t
99 246 Jean Bonde   3:15:04 35,3 km/t
100 256 poul Jørgensen   3:15:08 35,3 km/t
101 54 Michael Kristensen BikeIN  3:15:13 35,3 km/t
102 66 Jens Maegaard Varde CykelklubHelle  3:15:17 35,3 km/t
103 164 Henrik Kristensen Tjæreborg Cycling  3:15:25 35,3 km/t
104 267 Palle Nielsen SE-Touren  3:15:46 35,2 km/t
105 909 Flemming Schmidt Rødekro cykelklub  3:15:56 35,2 km/t
106 283 Johannes Madsen Jernved cykelklub  3:16:00 35,2 km/t
107 73 Kim Prior Sørensen   3:16:03 35,1 km/t
108 68 Henrik Bergstedt SE-Touren  3:16:04 35,1 km/t
109 151 Brian Torbøl Sørensen Sdr.Vium Cykelklub  3:16:12 35,1 km/t
110 93 Brian Kirkegaard Team Skjern Bank Bramming  3:16:27 35,1 km/t
111 17 Oluf Nissen Varde Kommune  3:16:30 35,1 km/t
112 133 Lars Christiansen SE Tour  3:16:42 35 km/t
113 52 Rex Lindsov Team skads  3:16:52 35 km/t
114 247 Søren Nielsen   3:16:53 35 km/t
115 57 Daniel Büssen SE Touren  3:16:56 35 km/t
116 229 Carsten Lund VCK / Cykel for sagen  3:17:02 35 km/t
117 219 Christian Boedker   3:17:03 35 km/t
118 48 Christian Buch Madsen   3:17:04 35 km/t
119 158 Jan Ulrich Team HTH Esbjerg  3:17:19 34,9 km/t
120 15 Birthe Christensen Varde Kommune  3:17:22 34,9 km/t
121 110 Niels Erik Nielsen "Cykel for sagen"  3:17:25 34,9 km/t
122 74 Kim Franch   3:17:55 34,8 km/t
123 221 Torben William Petersen CC Hillerød  3:18:21 34,7 km/t
124 295 Jakob May ECM  3:19:11 34,6 km/t
125 281 Frederik Hansen Jernved cykelklub  3:19:38 34,5 km/t
126 235 Poul Nygaard Øster Vedsted Ribe  3:19:46 34,5 km/t
127 150 Henning Jensen Sdr.Vium Cykelklub  3:19:50 34,5 km/t
128 286 Ole Jørn Frederiksen Jernved cykelklub  3:19:52 34,5 km/t
129 51 niels jessen   3:19:55 34,5 km/t
130 147 Henrik Weis Aalbæk Tjæreborg Cycling  3:20:15 34,4 km/t
131 128 Bjarne Hansen Varde Cykelklub  3:21:42 34,2 km/t
132 234 Verner Lønborg Hjm Denmark  3:21:42 34,2 km/t
133 84 PEDER KRUSE VCK  3:21:46 34,1 km/t
134 34 Lasse Skov Thomsen "Maersk holdet"  3:21:50 34,1 km/t
135 80 Ejgil Knudsen   3:21:57 34,1 km/t
136 40 Henrik Fur Lisby "Maersk holdet"  3:22:22 34 km/t
137 29 Robert Bonde Chistensen "Maersk holdet"  3:22:33 34 km/t
138 121 Svend Lavstsen Grindsted Cykel Motion  3:22:40 34 km/t
139 33 Per Christiansen "Maersk holdet"  3:22:45 34 km/t
140 6 Søren Willadsen   3:23:28 33,9 km/t
141 146 Frank Nybo Jensen multiatleterne   3:23:32 33,9 km/t
142 123 Gert Schønning Grindsted Cykel Motion  3:25:03 33,6 km/t
143 180 Henrik Jensen Tjæreborg Cycling  3:25:27 33,5 km/t
144 45 Søren H. H. Gregersen "Maersk holdet"  3:25:34 33,5 km/t
145 280 Palle Hansen Jernved cykelklub  3:25:58 33,5 km/t
146 135 Gert Lillebæk   3:26:02 33,4 km/t
147 149 Flemming Olesen Sdr.Vium Cykelklub  3:26:07 33,4 km/t
148 288 Claus Barrett   3:26:25 33,4 km/t
149 172 Kenneth Sandau Det Norske Veritas (DNV)  3:26:30 33,4 km/t
150 47 Søren Kaspersen For Sagen  3:27:17 33,2 km/t
151 49 Lars Stieper Karbing Andelskassen  3:29:02 33 km/t
152 905 Ronnie Pedersen   3:29:09 32,9 km/t
153 215 Claus Carlsen Team ESVAGT  3:30:39 32,7 km/t
154 23 Jan Hansen Varde Kommune  3:33:06 32,3 km/t
155 27 Søren Boysen Esbjerg Cykle Motion  3:33:09 32,3 km/t
156 91 Mie Grønbjerg Jensen SE Touren  3:36:40 31,8 km/t
157 92 Lars Hummelshøj Jensen SE Touren  3:36:43 31,8 km/t
158 218 Solveig Uhre Tjæreborg Cycling  3:37:01 31,7 km/t
159 227 johnny roosevelt tjæreborg cycling  3:37:04 31,7 km/t
160 39 Brian Sørensen "Maersk holdet"  3:38:00 31,6 km/t
161 32 Keld Grosen "Maersk holdet"  3:39:14 31,4 km/t
162 207 Jens Lauridsen   3:40:14 31,3 km/t
163 296 Henrik Iversen Team Hovborg  3:40:18 31,3 km/t
164 277 Gert Jesen Jernved cykelklub  3:40:28 31,2 km/t
165 86 Peter Lykke Sørensen   3:43:10 30,9 km/t
166 58 Nicolai Frost-Jensen Johansen Team Frost  3:43:48 30,8 km/t
167 187 Peter Graugaard Ølgod Cykelmotion  3:44:32 30,7 km/t
168 185 John Hausted Ølgod Cykelmotion  3:44:35 30,7 km/t
169 186 Alf Nielsen Ølgod Cykelmotion  3:44:37 30,7 km/t
170 126 Kurt Hansen Grindsted Cykel Motion  3:44:43 30,7 km/t
171 107 Torben Kloster "Cykel for sagen"  3:44:44 30,7 km/t
172 191 Poul Erik Pedersen Ølgod Cykelmotion  3:44:49 30,6 km/t
173 188 Hanne Lindved Ølgod Cykelmotion  3:44:51 30,6 km/t
174 192 Kristen Lindved Ølgod Cykelmotion  3:44:54 30,6 km/t
175 189 Lars Stampe Ølgod Cykelmotion  3:44:57 30,6 km/t
176 108 Erik Buhl "Cykel for sagen"  3:45:02 30,6 km/t
177 132 Erik Lauridsen Team 34  3:45:05 30,6 km/t
178 152 Steffen Poulsen   3:45:07 30,6 km/t
179 200 Thomas Pedersen Ølgod Cykelmotion  3:45:09 30,6 km/t
180 190 Kalle Stærk Ølgod Cykelmotion  3:45:12 30,6 km/t
181 42 Jens Ulrik Møller "Maersk holdet"  3:46:23 30,4 km/t
182 175 Henrik Jensen Ølgod Cykelmotion  3:46:25 30,4 km/t
183 102 Morten Poder "Cykel for sagen"  3:47:25 30,3 km/t
184 65 Jeppe Maegaard Varde CykelklubHelle  3:47:29 30,3 km/t
185 163 Henriette Rasmussen Tjæreborg Cykling  3:47:35 30,3 km/t
186 145 martin p. corbey GCM  3:48:52 30,1 km/t
187 169 Dorte Larsen Team Dahl  3:49:01 30,1 km/t
188 170 Allan Uhd Team Dahl  3:49:03 30,1 km/t
189 173 Rikke Tang Jensen Tjæreborg Cycling  3:49:05 30,1 km/t
190 166 Peter Ringtved Team Dahl  3:49:08 30,1 km/t
191 259 Michael Gustavsen   3:49:14 30,1 km/t
192 171 Palle Mose Thomsen Team Dahl  3:49:17 30 km/t
193 103 Ole Paterek "Cykel for sagen"  3:49:21 30 km/t
194 1 Henning Nielsen Skonager cykelklub  3:49:27 30 km/t
195 79 steen sigersted tinghøj cykelklub  3:49:29 30 km/t
196 168 Viggo Theilgaard Team Dahl  3:49:33 30 km/t
197 117 Henrik Cramon "Cykel for sagen"  3:49:40 30 km/t
198 94 Holger Frandsen "Cykel for sagen"  3:49:42 30 km/t
199 167 Christian Lund Jepsen Team Dahl  3:49:46 30 km/t
200 24 Bjarne Hansen SkonagerCykelklub  3:49:54 30 km/t
201 101 Erling S. Pedersen "Cykel for sagen"  3:49:58 30 km/t
202 106 Jørn Lund "Cykel for sagen"  3:49:59 30 km/t
203 114 Bruno Sørensen "Cykel for sagen"  3:50:39 29,9 km/t
204 85 Kerstin Rüggen Mares Shipping  3:50:42 29,9 km/t
205 279 Jesper Larsen Jernved cykelklub  3:52:39 29,6 km/t
206 241 Bent Mulbjerg Varde Cykelklub  3:53:06 29,6 km/t
207 25 Lars Møldrup For sagen  3:56:06 29,2 km/t
208 88 Arild Riser Nilsen Varde Cykel Klub  3:56:12 29,2 km/t
209 212 Helle Loklindt "For Sagen"  3:56:15 29,2 km/t
210 217 Helge Backs For Sagen  3:56:17 29,2 km/t
211 26 Sigfred Lindvig ForSagen  3:56:21 29,1 km/t
212 223 Lars Skøtt Nielsen 999  3:56:25 29,1 km/t
213 142 Lars Poulsen   3:56:28 29,1 km/t
214 284 Flemming Schmidt Ø. Vedsted cykelklub  3:56:32 29,1 km/t
215 139 Jesper Nørgaard For Sagen  3:56:36 29,1 km/t
216 141 Stefan Due For Sagen  3:56:43 29,1 km/t
217 136 Karsten Laursen For Sagen  3:56:46 29,1 km/t
218 222 Claus Olsen 999  3:56:56 29,1 km/t
219 153 Jan Thomsen For Sagen  3:57:00 29,1 km/t
220 287 Henrik Frederiksen Ø Vedsted cykelklub  3:57:01 29,1 km/t
221 224 Johnny Kristensen Øster Vedsted cykelklub  3:59:39 28,7 km/t
222 904 Niels Urhøj ECM  3:59:52 28,7 km/t
223 115 Jens Søndergård Kristensen "Cykel for sagen"  4:00:17 28,7 km/t
224 116 Alex Duus "Cykel for sagen"  4:00:19 28,7 km/t
225 56 svend gosvig Varde Cykel Klub  4:00:22 28,7 km/t
226 248 Martin Simonsen NoName  4:00:40 28,6 km/t
227 63 Niels Jørgen Büssen SE Touren  4:00:49 28,6 km/t
228 162 Dennis Christensen   4:02:45 28,4 km/t
229 274 Jan Sørensen   4:03:06 28,3 km/t
230 276 Tommy Samsing   4:03:17 28,3 km/t
231 282 Niels Andersen ØVCC  4:03:21 28,3 km/t
232 236 Kim Olesen Skjern Cykelklub  4:03:26 28,3 km/t
233 275 Frank Samsing   4:04:05 28,2 km/t
234 9 kenneth thomsen for sagen  4:08:28 27,7 km/t
235 159 Anton Olesen   4:11:57 27,3 km/t
236 195 Dorthe Nielsen Ølgod Cykelmotion  4:14:33 27,1 km/t
237 197 Bjarne Nielsen Ølgod Cykelmotion  4:14:35 27,1 km/t
238 199 Torben Chopart Ølgod Cykelmotion  4:14:37 27 km/t
239 193 Ketty Rasmussen Ølgod Cykelmotion  4:14:40 27 km/t
240 198 Karsten Højgaard Ølgod Cykelmotion  4:14:42 27 km/t
241 196 Birgit Smedegaard Ølgod Cykelmotion  4:14:44 27 km/t
242 901 Rik van Evang Team Tibet  4:14:52 27 km/t
243 161 Frode Schmidt Nielsen SGI cykling  4:21:47 26,3 km/t
244 906 Uve Schalz   4:21:48 26,3 km/t
245 272 Allan Nørkon SGI Fin  4:21:50 26,3 km/t
246 271 Henry Danielsen SGI cykling  4:21:52 26,3 km/t
247 264 Niels Løjborg SCI  4:21:55 26,3 km/t
248 273 Rasmus Hedegård SGI Fitnes  4:21:59 26,3 km/t
249 270 Michael Nielsen SGI Fitness  4:22:03 26,3 km/t
250 269 Willi Jansen SGI Fitness  4:22:05 26,3 km/t
251 53 Henning Østergaard   4:22:08 26,3 km/t
252 225 Thomas Jørgensen   4:23:24 26,1 km/t
253 242 Erik Larsen   4:23:29 26,1 km/t
254 90 Allan Blicher Varde Cykelklub  4:26:25 25,8 km/t
255 81 Henrik Hvid Thomsen Varde Cykelklub  4:26:26 25,8 km/t
256 64 Helle Maegaard Varde Cykelklub  4:26:31 25,8 km/t
257 61 Kirsten U. Schmidt Varde cykelklub  4:26:34 25,8 km/t
258 262 Palle Marcussen   4:26:39 25,8 km/t
259 98 Peter Damm "Cykel for sagen"  4:26:40 25,8 km/t
260 16 Conny Grøn "Cykel for sagen"  4:26:44 25,8 km/t
261 105 Peter Jørgensen "Cykel for sagen"  4:26:48 25,8 km/t
262 96 Knud Østergaard Jepsen "Cykel for sagen"  4:26:49 25,8 km/t
263 228 Ivan Jensen Blåvand el Center A/S  4:26:54 25,8 km/t
264 82 Sven Ulrik Lund "Cykel for sagen"  4:26:58 25,8 km/t
265 226 Jens Bach Mortensen Cykel for sagen  4:27:00 25,8 km/t
266 244 Morten Nielsen "Cykel for sagen"   4:27:04 25,8 km/t
267 99 Yvonn Tittel "Cykel for sagen"  4:27:06 25,8 km/t
268 97 Rikke Rørmose "Cykel for sagen"  4:27:08 25,8 km/t
269 129 Anni Thomsen Cykel for sagen  4:27:13 25,8 km/t
270 130 Anne Marie Hansen Cykel for sagen  4:27:16 25,8 km/t
271 266 Bent Madsen   4:27:20 25,8 km/t
272 59 Jan Klembach SE Touren  4:27:24 25,8 km/t
273 50 Steen Kruchov Varde Cykelklub  4:27:25 25,8 km/t
274 237 Søren Isaksen Bramming IF Cykel Motion  4:27:28 25,7 km/t
275 137 Thyge Nielsen Team Blok 22  4:35:36 25 km/t
276 83 Kjeld Anker Espersen "Cykel for sagen"  4:35:43 25 km/t
277 87 Børge Lauridsen "Cykel for sagen"  4:44:07 24,2 km/t

Sponsorer


Brug for en ny bil? Besøg vores hjemmeside, hvor du finder erhvervsbiler samt nye og brugte personbiler.
Find din lokale SuperBrugsen, læs ugens tilbudsavis, få inspiration til hverdagens mad og meget mere på vores hjemmeside.
Med mere end 30 års erfaring i malerfaget, indenfor både erhvervs- samt private projekter, har vi alt hvad der skal til for at løse enhver maleropgave.....vi har faglighed, mandskab, maskiner og kapacitet.
Hos designogknive.dk finder du brugskunst, køkkenudstyr til spændende boligretning og inspiration til dit hjem samt de nyeste modetrends til dig selv!
Hos Bikein finder du en lang række kvalitetscykler og udstyr til hele famililen. Besøg vores hjemmeside eller kom ind i vores butik "Bikein - Varde Cykelcenter". Vi står klar til at hjælpe dig.
I Sydbank kan du få hjælp, rådgivning og svar på dine spørgsmål. Du kan også få hjælp til at aftale et møde med din rådgiver.

Hotline kan hjælpe dig med tekniske problemer og spørgsmål til fx NetBanken, MobilBanken, Online Banking og NetBoks

Læs mere på vores hjemmeside!

 

ABB er teknologisk førende inden for el-net, elektrificeringsprodukter, industriel automation, robotter og motorer. Vi betjener kunder globalt inden for energiforsyning, transport og infrastruktur. Med mere end 130 års innovation skaber ABB i dag fremtiden inden for industriel digitalisering med to klare værdiskabende formål: at transportere el fra en hvilken som helst el-kilde til en hvilken som helst stikkontakt samt at automatisere virksomheder fra råstof til færdigvarer.

Er du træt af malerarbejde og vedligeholdelse af facader, kviste, udhæng, sternkanter, læmure m.m.?

- så skal du vælge en inddækning af zink eller kobber.

Samtidig med at du forskønner huset, slipper du for den tilbagevendende vedligeholdelse.

JNG Montage er et blikkenslagerfirma der laver alle former for blikarbejde, stort som småt.

 

Tjæreborg Gymnastik Forening | 6731 Tjæreborg